Koronkowa bielizna w ciąży? Gru01

Tagi

Podobne wpisy

Podziel sie

Koronkowa bielizna w ciąży?

pregnant-706195_1280O czym pamiętać, dobierając stanik dla przyszłej mamy
Koronkowa bielizna to szczególnie kobiecy rodzaj. W zależności od dobranego fasonu i kolorystyki możemy z niej stworzyć niezwykle seksowną stylizację bądź podkreślić dziewczęcość i niewinność. Ciąża jest czasem wielu wyrzeczeń, jednak wbrew obiegowym opiniom wcale nie trzeba na ten czas rezygnować z koronkowej bielizny. Jest to dla kobiety jednak moment szczególny i – dla zdrowia i komfortu – należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów.
Współczesne biustonosze nie przypominają już bezkształtnych modeli, jakie do dzisiaj spotkać można na targowych stoiskach i na jakie skazane były nasze mamy i babcie. Niewiele różnią się też od staników, jakie dostępne są na co dzień dla kobiet, które nie spodziewają się dziecka, wymagają po prostu nieco innej budowy i odszycia. Ten aspekt sprawia, że biustonosz dla ciężarnej powinien być jedną z pierwszych pozycji na zakupowej liście przyszłej mamy.
Bielizna ciążowa, także ta koronkowa, powinna mieć przede wszystkim płaskie szwy. Nie jest to fanaberia, gdyż skóra w ciąży jest bardzo wrażliwa, zatem ewentualny kontakt z wypukłością szwu pomoże powodować ból. Możliwe są także otarcia i podrażnienia, które w przypadku przyszłej mamy są szczególnie dokuczliwe. Płaskie szwy lub bielizna bezszwowa zapewnią zatem pożądany komfort.
Bardzo często ciążowa bielizna jest tworzona z myślą o okresie pociążowym. Producenci proponują zatem niekiedy możliwość zmiany rozmiaru miseczki o jeden rozmiar, w większości z nich zastosowano funkcjonalności pomocne przy karmieniu dziecka. Mowa oczywiście o możliwości odpięcia przodu miseczki.
Odpowiednio dobrane biustonosze do karmienia muszą odpowiednio podtrzymywać piersi. Warto zwrócić uwagę na to, by pas pod miseczkami oraz pachami był odpowiednio szeroki, a miseczka miała właściwy wymiar. Materiał, z którego został wykonany stanik, nie czyni tu różnicy; także koronka sprawdzi się w tej roli. Bielizna dla karmiących ma z zasady szerszy zakres regulacji, co daje możliwość dokładniejszego dopasowania do ciała.
Każda bielizna zaprojektowana z myślą o przyszłych bądź świeżo upieczonych mamach powinna zapewniać swobodę ruchów, poprawiać komfort fizyczny i psychiczny oraz modelować zmieniającą się błyskawicznie sylwetkę. Sklepowy asortyment, w niczym nie przypominający bielizny dostępnej jeszcze kilkanaście lat temu, pozwala każdej kobiecie wybrać propozycję idealną dla siebie.
Niestety, koronkowa bielizna może podrażniać skórę niektórych kobiet. Jeśli ciężarnej zależy na wstawkach wykonanych właśnie z koronki, warto zdecydować się na model, w którym warstwa bezpośrednio dotykająca skóry wykonana jest z bawełny, koronka stanowi zaś tylko zewnętrzną ozdobę.
W większości firmowych sklepów kobieta może liczyć także na fachowe doradztwo. Przy kupnie bielizny nie warto się spieszyć, wszak komfort, psychiczny i fizyczny, dla przyszłej mamy jest najważniejszy.