O stringach słów kilka Gru22

Tagi

Podobne wpisy

Podziel sie

O stringach słów kilka

tumblr_lgayn8fblp1qcmkeso1_1280Mówi się, że pierwsze stringi zaprezentowano w latach 30. XX wieku podczas nowojorskiej Wystawy Światowej. Nosiły je wówczas roznegliżowane tancerki. Trudno jednak powiedzieć, czy informacja ta jest prawdziwa. Jeśli nawet, wydarzenie to nie odegrało większej roli w historii stringów.
Pomysł powstania stringów przypisuje się Austriakowi, Rudiemu Gernreichowi, a miało to miejsce w latach 70. Ogromną popularność zdobyły w Brazylii, dzięki czemu zasłynęły na cały świat. Do Europy dotarły w kolejnym dziesięcioleciu.
Stringi to tylko pozornie zaledwie kawałek materiału. W rzeczywistości, mimo oszczędnej formy, wyróżnić można kilka rodzajów tych majtek.
Najpopularniejszym rodzajem są stringi typu G. Z przodu mają materiał, z tyłu natomiast tylko sznureczek. Równą popularnością mogą cieszyć się stringi typu V, w przypadku których tylna strona układa się właśnie w kształt tej litery. Z dużo mniejszym zainteresowaniem spotkały się bardzo specyficzne w swym kształcie stringi typu C. Nie mają one żadnych paseczków i mocowań. Ich nazwa pochodzi od kształtu. Nie dochodzą do talii, a ich tylna część kończy się powyżej pośladków. Zasadniczo zasłaniają wyłącznie łono. Można by rzec, że jest to najbardziej frywolna wersja tej bielizny, przy okazji też najrzadziej wybierana.
Dla pań, które nie do końca są przekonane do stringów, a szukają odmiany w swoich bieliźniarkach, producenci wymyślili półstringi lub stringi-szorty. Te pierwsze są nieco bardziej zabudowane, drugie zaś mają charakterystyczne przedłużone nogawki, nieco przypominające spodenki. W przypadku jednego i drugiego modelu tył, często ozdobiony wstawkami z koronki, ma nieco grubszy pas biodrowy. Obie wersje zapewnią dużo większy komfort, jednocześnie będą bardziej eleganckie niż klasyczne stringi.
Niegdyś stringi uważane były za awangardowe, dzisiaj dostępne są w każdym sklepie z bielizną i nikt nie kojarzy ich z awangardą. Nadają się do noszenia na co dzień, ale także na wielkie okazje. Dzięki swojej konstrukcji są niewidoczne nawet pod obcisłą garderobą. Stringi bywają także elementem strojów kąpielowych. Pozwalają na równomierną opaleniznę i niewątpliwie efektownie prezentują się na plaży.
Są jednak sytuacje, kiedy stringi to nienajlepszy pomysł. Założone pod lekką sukienkę w upalny dzień mogą spowodować, że materiał w nieestetyczny sposób przylgnie do ciała. Niekorzystnie prezentują się również majtki wystające znad spodni – swego czasu był to widok dość popularny, na szczęście coraz częściej postrzegany jako nie na miejscu.
Eksperci donoszą, że na rynkach światowych obserwuje się obecnie spadek sprzedaży stringów. Prawdopodobnie jest to wynik tego, że względy estetyczne przestają być najważniejsze, a kobiety coraz częściej kładą nacisk na komfort. Tymczasem stringi mogą być wygodne, pod warunkiem, że są dobrze dobrane do sylwetki. To zresztą zasada obowiązująca przy każdym innym rodzaju majtek. Bez względu na fason majtki nie mogą się wpijać w ciało i powodować uczucia dyskomfortu.